Strona główna > różne > Mech, który jest porostem, czyli chrobotek we wnętrzu

Mech, który jest porostem, czyli chrobotek we wnętrzu

Seria: MOSSwall
Producent: Verde Profilo, Włochy

MOSSwallZ preparowanym mchem do wnętrz spotkałam się już wcześniej, kiedy zawodowo zajmowałam się wyłącznie płytkami. Ale ponieważ nie był on z ceramiki 😉 moje zainteresowanie było raczej powierzchowne.

Dopiero teraz mam okazję przyjrzeć się bliżej takiemu materiałowi.

Verde Profilo nazwało swój produkt MOSSwall. I w sumie wszyscy mówią na to coś „mech”, choć to tak naprawdę porost. Ale nie będę dokonywać rewolucji na rynku, zatem i ja będę używać takiej, mszystej, nomenklatury.

To specjalnie preparowany chrobotek reniferowy, pochodzący ze Skandynawii. W procesie produkcyjnym traci on wilgoć, a w miejsce wody trafia do jego środka m.in. gliceryna. Taki zabieg sprawia, że jest on miękki, elastyczny i wygląda zupełnie naturalnie. Może on być w kolorze naturalnym lub w jednym z 21 innych, mniej naturalnych kolorów. Przez klientów najczęściej wybierane są dwa, intensywnie zielone. I trzeba przyznać, że w tej kolorystyce rzeczywiście wygląda to jak mech 😉

Już przygotowany mech jest przez producenta przyklejany na panelach, o rozmiarze 40×60 centymetrów. W zależności od miejsca przeznaczenia, panel może być stalowy, pełny, stalowy – przeznaczony do dzielenia na mniejsze elementy, elastyczny – z tworzywa. Można zamówić również mech przymocowany do płyty MDF, wyciętej w dowolny kształt – tak powstają logotypy.

Gotowe panele łatwo się montuje w miejscu przeznaczenia – można je przykręcić (metalowe mają przygotowane specjalne otwory) albo przykleić.

Po zainstalowaniu, taka porostowa dekoracja staje się w pełni bezobsługową. Nie wymaga odkurzania, bo jest antystatyczna i nie osiada na niej kurz – tak zapewnia producent – sprawdzę to w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie wymaga podlewania, bo… jest martwa. Jedynym o czym powinien pamiętać właściciel, to zachowanie odpowiedniej wilgotności – powinna ona wynosić nie mniej niż 40%. A jeżeli w pomieszczeniu robi się za sucho, to też nie ma dramatu – nie wolno tylko dotykać dekoracji – w niższej wilgotności staje się ona krucha i wrażliwa na uszkodzenia. Gdy wilgotność wzrasta, chrobotek ponownie staje się miły, miękki w dotyku.

MOSSwall1

 

Verde Profilo stopniowo rozszerza ofertę MOSSwall. Poza zwykłymi panelami, niedawno, na targach w Mediolanie, pokazywano również mech łączony z surowym drewnem, trójwymiarowe struktury, elementy do ścianek wolnostojących a nawet – lampy w chrobotku.

MOSSwall2

MOSSwall5

MOSSwall3

MOSSwall4

MOSSwall7

MOSSwall8

 

 

Reklamy
Kategorie:różne Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: