Strona główna > różne > Kamienna – mój nowy adres

Kamienna – mój nowy adres

Logo czarne 3Najwyższy czas, abym przedstawiła tu miejsce, w którym od kilku miesięcy spędzam 1/3 doby.

W Śródmieściu Krakowa, naprzeciw najstarszego krakowskiego fortu reditowego, tak zwanej „lunety warszawskiej”, mieści się wzorcownia Łazienki Kamienna 43. Jak łatwo wywnioskować, po nazwie, adres to właśnie Kamienna 43.

Ekspozycja została ulokowana w ponad stuletnim budynku, należącym niegdyś do zabudowań fortowych. Dawny magazyn, przeszedł niedawno rewitalizację i dziś urzeka – elewacją, klimatem i sąsiedztwem.

Z jednej strony mam widok na tynkowany mur pruski dawnych stajni i garaży fortowych, a z drugiej – na ceglane, monumentalną budowlę, należącą niegdyś do Twierdzy Kraków. Choć lata świetności ma już za sobą, to nadal robi wrażenie.

20160211_133226

DSC_0959

DSC_0974

DSC_0967

Przestrzeń nie jest wielka, ale znalazło się w niej miejsce na sporą ilość próbek płytek, na armatury kilku producentów, niewielką wystawę ceramiki łazienkowej, próbki desek podłogowych, mozaiki, tapet, wykładzin, a nawet na wannę wolno stojącą. W wannie tej już siedział m.in. Łukasz Rybarski, znany m.in. z Kabaretu Pod Wyrwigroszem. Była ku temu okazja, bo w naszym wnętrzu P. Łukasz kręcił materiał dla telewizji – zupełnie nie kabaretowy, jak najbardziej serio.

12565408

DSC_0988

DSC_0924

DSC_0931

20160210_164406

20160210_164421

20160210_164605

20160210_164620

Dla kogoś, kto kilka lat pracował dla firmy, która miała wielki salon wyposażenia wnętrz to dość radykalna zmian. Na początku byłam zaskoczona spokojem, teraz doceniam ład i organizację przestrzeni. Okazało się, że mogę efektywnie działać bez bałaganu na biurku i stert papierzysk wkoło. To dopiero niespodzianka – szczególnie dla osób, które pracowały ze mną wcześniej 😉

Mamy też świetny sprzęt multimedialny do prezentacji – rzutniki o krótkiej i ultrakrótkiej ogniskowej oraz dotykową tablicę multimedialną. Nawet nie przypuszczałam, że takie coś istnieje, że można mieć taki duży smartfon 😉 na ścianie. Ponieważ jestem gadżeciarą, więc takie zabawki sprawiają mi ogromną radość.

Zajmujemy się inwestycjami, klientami indywidualnymi, współpracujemy z architektami. Już za niespełna 2 tygodnie – wielka chwila – pierwsza oficjalna prezentacja dla projektantów, w naszych progach.

Zaproszenie

Jeżeli jesteś więc architektem, chciałbyś dowiedzieć się czegoś o płytkach z Saloni i produktach firmy Viega (tę część prezentacji będzie prowadził ów cierpliwy specjalista z tej notki), a będziesz w tym czasie w Krakowie – zapraszam. Co prawda mamy już praktycznie komplet, ale na hasło „czytałam/czytałem na blogu” jakieś miejsce siedzące się znajdzie. Szczególnie, jeżeli dacie wcześniej znać.

Główna siedziba firmy, z którą współpracuję, mieści się poza Małopolską, więc na co dzień mam kontakt z jednym kolegą – to też spora różnica, w porównaniu do przeszłości. Na szczęście kolega ów jest na tyle żywiołowy, że czasami mam wrażenie, że pracuję w większej grupie 😉

Do tego stopnia złapaliśmy dobry kontakt i wspólny język, że nawet pojawiły się pewne plotki, które są całkowicie nieprawdziwe 😀

Ale tworzymy bardzo dobry zespół – profesjonalny, sympatyczny i… radosny 😉

Można się o tym przekonać – na Kamiennej 43/3 w Krakowie. Zapraszam – architektów – nie tylko w czasie szkolenia – oraz wszystkich, którzy lubią pogawędki o płytkach, miskach podwieszanych i tym podobnych. Do pogawędki mogę dołożyć dobrą kawę 😉

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: