Strona główna > nowości > Płytka w pepitkę

Płytka w pepitkę

Pepitka1Przyszedł mi do głowy również tytuł z „kurzą stopką” (bo tak bywa nazywany ten wzór, w innych językach), ale pomyślałam, że to bardziej kojarzy się z tym, co ostatnio coraz częściej napotykam w okolicy moich oczu 😉

Czyżby nadchodziła moda na płytki w pepitkę? Pewien wkład w ewentualną popularność takiego wzoru może mieć Antonio Lupi – włoski producent elementów wyposażenia wnętrz. A to dzięki umowie, którą zawarł z Sil Ceramiche. Jej konsekwencją stały się szafki łazienkowe, których powierzchnia wykończona jest pocienianymi płytami Lightker. Projekt został nazwany Monolite Lightker i miał swoją premierę przy okazji targów w Bolonii.

Jedna z prezentowanych szafek miała właśnie wzór w pepitkę.

pepitka2

zdjęcie dzięki uprzejmości oskarjursza.com

Płytki Lightker to spieki o grubości 5,5 mm i maksymalnej wielkości 1×3 m. Wzór biało-czarnej „kurzej stopki” (albo „psiego zęba”, bo Internet podpowiada, że i taka nazwa jest znana) nie jest jedynym, który może być zastosowany. Można zamówić pepitkę w dowolnym kolorze z palety RAL.

Mniej szaleństwa kolorystycznego jest w serii Miseria e Nobilta z Ornamenty. To kolekcja tekstylna – można w niej znaleźć imitację różnych tkanin. A wśród nich – pepitkę w dwóch odsłonach. Jedna przypomina propozycję z Sila – na sporych płytach – w tym przypadku w formacie 60×120 – nadrukowany jest odpowiedni wzór – biało-beżowy lub czarno-beżowy. W odróżnieniu od poprzedniej płytki, nie jest on jednorodny – pokazuje drobniejszy i grubszy splot nitek.

pepitka4

Druga odsłona jest jeszcze ciekawsza. Pojedyncze kawałki ceramiki mają kształt wzoru, mają wymiar 29×58 cm i występują w 3 kolorach – białym, czarnym i beżowym.

pepitka3

Pepitkę znajdziemy również w serii Caprice Deco B&W, produkowanej przez Equipe. Płytki nazywają się Deco Tweed B&W, mają format 20×20. Takie zagęszczenie fug nieco utrudnia zobaczenie kurzej stopki, ale to zdecydowanie ten wzór. Wygląda trochę jak niestarannie namalowany plakatówkami, ale to tylko dodaje mu uroku.

 

pepitka5

 

Jeżeli zainteresowała Cię któraś z tych kolekcji – skontaktuj się ze mną, chętnie przygotuję ofertę na nią. W zakładce „kontakt” można znaleźć mój adres e-mail.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: