Strona główna > nowości > 50 twarzy Vogue ;)

50 twarzy Vogue ;)

Seria: Shade 50
Producent: Ceramica Vogue, Włochy

shade 4Przepraszam za tytuł, nie mogłam się opanować, ale jeżeli kolekcja nazywa się 50 Shade, to skojarzenia muszą mi się nasuwać jednoznaczne 😉

Nie jestem minimalistką, ale rozumiem, że inni mogą być 😉 i doceniam dobrze zrobione minimalistyczne kolekcje. Ta propozycja Vogue taka jest.

Ma aż 14 kolorów, wszystkie to barwy ziemi – beże, szarości, biały i czarny. Podstawowym jest jeden format – 50×50, który uzupełniają listwy w rozmiarze 10×50. Ale choć format podstawowy jest jeden, to ma aż 8 wariacji. Poza zwykłą, monokolorową, rektyfikowaną płytką, jest 7 dekoracji, powstałych przez nacięcie powierzchni płytek. W pierwszej wersji, jaka weszła do oferty, mniej-więcej rok temu, dekoracji było 4 – w każdej z nich nacięte linie biegły równolegle do 2 krawędzi płytki. W zależności od rodzaju, takich nacięć było od 1 do 7. Przy okazji niedawnych targów w Bolonii, Vogue zaprezentowało 3 nowe rozwiązania. Tym razem nacięcia biegną ukośnie do krawędzi płytek – pod mniejszym lub większym kątem.

Co jest, moim zdaniem, najfajniejsze w tej serii? To, że stanowi ona świetną zabawkę dla kreatywnych projektantów. Wszystko w niej pasuje. Pasują płytki w różnych kolorach, do siebie, bo wszystkie są w jednym kalibrze. Pasują do siebie płytki w jednym kolorze, z różną konfiguracją nacięć, bo wszystkie mają jedną tonację. Jest to możliwe, bo fabryka, na magazyn, przygotowuje tylko opcję podstawową. Gdy spłynie zamówienie na nacięte dekoracje, są one w ciągu tygodnia przygotowane, dla konkretnego klienta – dzięki temu wszystkie elementy układanki mają dokładnie ten sam odcień.

Równoległe nacięcia są tak rozplanowane, że można ze sobą łączyć elementy o różnej ich ilości, a określone kreski mają swoją kontynuację na dalszych płytkach. W niektórych kombinacjach można nawet tak zaplanować ułożenie, że skosy przechodzą w linie równoległe. Nawet ja miałabym ochotę się tymi płytkami pobawić.

Jeżeli zainteresowała Cię ta kolekcja – skontaktuj się ze mną, chętnie przygotuję ofertę na nią. W zakładce „kontakt” można znaleźć mój adres e-mail.

shade 2

shade 1

shade 3

P.s. Wszystkie zdjęcia pochodzą z materiałów producenta.

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: