Strona główna > nowości > Umarł X, niech żyje sześciokąt

Umarł X, niech żyje sześciokąt

Seria: Xgone
Producent: Mirage, Włochy

 

mirageZapewne założeniem pomysłodawców kolekcji było, aby jej nazwa nawiązywała do sześciokąta, ale mnie kojarzy się z jakimś Iksem, który odszedł.

Seria opiera się na sześciokątnych modułach, w 9 kolorach. W każdym z kolorów jest modułów od 3 do 7 rodzajów. Najmniejszy z sześciokątów ma przekątną o długości 15 cm, średni – 30 cm, a największy – 60. Wersja średnia i mała jest nudna w porównaniu do reszty – to po prostu zwykłe, płaskie sześciokąty. Największe płytki są zdecydowanie dużo bardziej urozmaicone. Są pełne sześciokąty i są takie, które mają wycięte z boku okienko na mniejszy lub średni moduł. A jeżeli komuś jest mało, to są jeszcze płytki z mniejszą dziurą, z fakturą w paski lub kropki.  Tylko w dwóch kolorach, ale w sumie daje to 38 różnych produktów, w ramach tej jednej serii. Niezła ilość, nie? To w sam raz, aby stworzyć niemal nieograniczoną liczbę możliwych kombinacji ułożenia.  Takie puzzle dla dorosłych architektów 😉

Kolory są bardzo spokojne, jakby właśnie z myślą o architektach wybrane – szarości, beże, kolory ziemi, przytłumiona biel, czerń. Za najbardziej ekstrawagancki można uznać kolor stonowanych czerwonych winogron.

Xgone z jednej strony to seria bardzo na czasie, a równocześnie to wyzwanie dla projektującego wnętrze – na pewno mało jest klientów, którzy sami będą w stanie wykorzystać pełnię jej możliwości.

Jakie dokładnie modele w których kolorach występują można zobaczyć w folderze do kolekcji.

Zdjęcia, poza pierwszym, pochodzą ze strony producenta.

mirage4

mirage3

mirage2

mirage1

 

 

 

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: