Strona główna > Ciekawostki > Nazwa – zagadka ;)

Nazwa – zagadka ;)

To, jak fabryki nazywają swoje kolekcje, jest dla mnie często frapujące.

Czasami „imię kolekcji” nawiązuje jakoś do tego, co widać na płytkach. Zatem są serie o nazwach związanych z betonem lub cementem. Albo drewnem. Albo kamieniem.

Czasami nazwa zupełnie nie ma nic wspólnego z wyglądem, ale słowo to jest aktualnie popularne w branży. Tak było ze wspominanym przeze mnie kiedyś Loftem, który przewijał się przez katalogi kilku fabryk.

Niektóre fabryki nazywają swoje kolekcje według tak charakterystycznego klucza, że sama nazwa wystarczy, aby zidentyfikować producenta – tak jest np. z większością mian obowiązujących w fabryce Floorgres.

A dziś trafiłam na pewną kolekcję marki Marconi z Polcoloritu, która mnie zatrzymała na chwilę, przy sobie, z dwóch powodów. Jeden rodzaj dekoracji bardzo mi się spodobał, a poza tym nie mogę wpaść na to, skąd się wzięła nazwa serii 😉

To płytki imitujące drewno. Mają 7 kolorów, w formacie 15×60. I dwa rodzaje dekoracji opartych na liternictwie.

Pierwszy rodzaj to jakby deski ze skrzynek z winami. Jest więc płytka z napisem Sangiovese, Lambrusco, Dolcetto, Barolo, Prosecco. Zacne włoskie trunki 🙂 Nic dziwnego, że te dekoracje tak mi się spodobały – pić już nie mogę to chociaż bym sobie popatrzyła 😉

Drugi rodzaj dekoracji to fragmenty zarysów słynnych budowli z napisami je określającymi. Jest więc akwedukt w Segowii, Koloseum w Rzymie, Katedra w Mediolanie, wieża w Pizie i Katedra we Florencji – zabytki związane nieodłącznie z włoskim dziedzictwem.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo po tym opisie chyba nikt nie powinien mieć problemu z odgadnięciem, jak nazywa się ta seria płytek. Jak?

 

 

 

 

 

 

Brawo! Zgadza się! Świetnie odgadliście – seria nazywa się Americano 😀

americano1

americano2

americano3

americano5

americano4

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: