Strona główna > różne > Pożegnanie z niekopiowalną

Pożegnanie z niekopiowalną

Stardust-NeroFirma Kale Italia, właściciel marki Edilcuoghi, podjęła decyzję o zakończeniu produkcji kolekcji Stardust. Tak kończy się sześcioletnia historia serii, która pod pewnymi względami jest wyjątkowa.

Stardust to gresy kolorowane w masie, które dodatkowo są doszkliwiane. Ich powierzchnia jest uformowana w drobne prążki,  dodatkowo jest pokryta drobnym, błyszczącym pyłem, któremu seria zawdzięcza swoją nazwę.

Płytki były pierwszy raz prezentowane na Cersaie 2007 i bardzo szybko zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem klientów. Mimo obaw, czy taka okładzina nie będzie trudna do utrzymania w czystości, bardzo wiele osób decydowało się na zakup.

Takie zainteresowanie nie umknęło uwadze konkurencji. I kilka konkurencyjnych fabryk próbowało skopiować kolekcję. Sama pomagałam przedstawicielom niektórych z nich kupić wzór Stardusta 😉 Ale nawet mając płytkę w swoim laboratorium, nikomu nie udało się przygotować interesującej kopii. Choć, podobno nawet ktoś w Chinach próbował się przez ten pomysł przegryźć.

I tak oto Stardust zejdzie ze sceny jako seria, która mimo wielkich apetytów konkurencji, nie dała się skopiować.

Choć zaprzestano produkcji, jeszcze przez pewien czas płytki z tej kolekcji będą dostępne. Niektóre pozycje nadal są dostępne w magazynie Kale Italia oraz u dystrybutorów w Polsce.

Immagini 195

Immagini 172

Immagini 201

Immagini 159

Reklamy
Kategorie:różne Tagi: ,
  1. Czerwiec 15, 2015 o 12:16 pm

    Mam płytki Stardust na podłodze w łazience. Są świetne. Jak Pani myśli jak sprawdzą się w kabinie prysznicowej? Obawiam się trochę zbierania się wody na ich powierzchni.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: