Strona główna > różne > Ciąg dalszy nastąpi

Ciąg dalszy nastąpi

To jeszcze nie koniec! – po napisaniu tych słów mogłabym zaśmiać się demonicznie, ale nigdy nie wychodziło mi to zbyt dobrze, więc tylko uśmiecham się znad klawiatury.

Dziś oficjalnie zakończył się drugi etap ozdabiania Ronda Mogilskiego w Krakowie. Prawie 90 metrów kwadratowych kamiennej mozaiki, układanej przez kilkaset osób w ciągu minionego tygodnia, zostało zafugowane, wyczyszczone, wyszlifowane i zaimpregnowane. Wstęga została przecięta (na zdjęciu Małgorzata Jantos i Lubosz Karwat – główni sprawcy 😉 całego zamieszania ) i mozaikę oficjalnie oddano miejskiej przestrzeni.

rondo3

Rzut oka na niemal-całość dzieła:

rondo1

rondo2

A oto mój prywatny, maleńki wkład w mozaikę, z którego jestem tak bardzo dumna.

Listek I

listek1

i Listek II

listek2

Druga edycja wspólnego mozaikowania na rondzie (a właściwie – pod rondem) nie będzie wcale ostatnią. Dziś zapowiedziano, że kolejny etap prac odbędzie się w przyszłym roku – jest już nań zgoda miejskiego plastyka, więc pozostało organizatorom już tylko odwalenie ogromnej roboty „u podstaw”, byśmy w 2014 znowu mogli zostawiać swój ślad w Krakowie 🙂

Bardzo mnie to cieszy. Nie tylko dlatego, że właśnie odkryłam w sobie pasję do układania mozaiki (niestety, pasja nie jest połączona z talentem plastycznym 😉 ). Nie tylko dlatego, że lubię robić rzeczy, które wyrastają ponad codzienność. Ale również dlatego, że zafascynowało mnie, jak bardzo ta akcja zaktywizowała ludzi. Nawet jeżeli była to stosunkowo niewielka grupa, promil mieszkańców zaledwie, to cenne jest, moim zdaniem to, że osoby te postanowiły zrobić coś bezinteresownie – poświęcić swój czas, wysiłek, ból mięśni (oj, tak, bolało 😉 ) by upiększyć miasto w którym żyją (albo które tylko odwiedzają, bo przecież nie tylko krakowianie brali udział w mozaikowaniu). Widziałam, jak do pracy twórczej dosiadali się przypadkowi przechodnie i osoby, które specjalnie w tym celu dotarły na Mogilskie – byli tam dorośli w różnym, czasami zaawansowanym wieku, dzieci, młodzież gimnazjalna. Budujące 🙂 Warto to powtórzyć.

Zatem…

….to be continued….

Wolne, szare ściany i murki czekają!

rondo4

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: