Strona główna > Reklamacje > Krzywo, coraz krzywiej….

Krzywo, coraz krzywiej….

Jak każda typowa kobieta, noszę w swojej torebce… szczelinomierz 😉 A mówiąc serio – noszę go wtedy, gdy wybieram się na reklamację, w której klienci skarżą się na krzywiznę płytek lub odchylenie od kąta prostego. Wówczas szczelinomierz pozwala precyzyjnie oszacować odległość między przyłożoną poziomicą a brzegiem czy powierzchnią płytki.

Niedawno jednak spotkałam się z sytuacją, gdy pomiędzy płytkę a przymiar kątowy mogłam włożyć nie tylko dwa czy trzy listki szczelinomierza, ale cały przedmiot.

trapez

Płytka uwieczniona na zdjęciu ma format 30×60 i jest rektyfikowana. A mimo tego, jak widać wyraźnie, kąt między dwoma krawędziami płytek na pewno nie wynosi 90 stopni. A płytka nie ma kształtu prostokąta tylko trapezu.

W tym przypadku reklamacja została przez fabrykę załatwiona ekspresowo, koszty materialne i niematerialne klienta zostały ograniczone niemal do zera.

Ale sytuacja ta jest bardzo niepokojąca dla mnie.

Trzeci raz w ciągu trzech tygodni miałam okazję oglądać płytki, które na pewno nie powinny zostać zakwalifikowane jako pierwszy gatunek. „Niezła” częstotliwość, zdecydowanie większa niż w przeszłości… To może oznaczać, że poza problemami z płytkami, które mieszczą się w pojemnej normie, sprzedawcy i klienci coraz częściej będą borykać się z płytkami, które zgodnie z normą PN-EN 14 411 powinny być uznane za pozagatunek.

Kryzys ma degradujący wpływ na rynek. Najwyraźniej coraz więcej producentów dochodzi do wniosku, że nie stać ich na przestrzeganie norm jakości. Niestety, obserwuję również, że coraz więcej producentów uznaje, że nie stać ich na lojalne traktowanie partnerów biznesowych.

Reklamy
Kategorie:Reklamacje Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: