Strona główna > różne > Skończyła się druga, czas na trzecią edycję

Skończyła się druga, czas na trzecią edycję

Zauważyłam, że zupełnie bezrefleksyjnie przeszłam, w okolicy targów, nad rozstrzygnięciem II i ogłoszeniem III edycji konkursu The Quinquennial Tile Award.

Rywalizacja jest organizowana przez grupę Fincibec.

Oficjalne rozstrzygnięcie i impreza z tej okazji odbyła się w pierwszym dniu targów, w zabytkowym obiekcie w centrum miasta – Archiginnasio di Bologna – pochodzącym z XVI wieku budynku niegdyś należącym do Uniwersytetu, a dziś będącym częścią biblioteki miejskiej.

Tym razem na liście nagrodzonych zabrakło polskiego akcentu.

Pierwsze miejsce oraz samochód Fiat 500 otrzymał Ihab Salami za projekt wnętrz w La Reine, w Bejrucie (na zdjęciu poniżej nagrodzony budynek).

Drugie miejsce – Zhu Chenguang za projekt Ambio Creative Center w Pekinie. A trzecie – Paul Seager za projekt Streamlight.

W poprzedniej, pierwszej edycji, trzecie miejsce zajął polski architekt – Marek Kostykiewicz, za projekt MonoBathRoom (jego fragment – na zdjęciu poniżej).

Zakończenie drugiej to jednocześnie rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu. Mogą w niej startować architekci i projektanci, którzy w swoich projektach użyli płytek z jednej fabryk, należących do grupy Fincibec – Naxos, Monocibec i Century. Może wykorzystanie Echa pozwoli osiągnąć sukces? 😉 Warunkiem zgłoszenia prac, jest realizacja przedsięwzięcia między 1.stycznia 2009 a 31.grudnia 2013 roku. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 25.marca 2014 roku.

Pierwszą nagrodą, tym razem, będzie zegarek marki Rolex, wart 7 tysięcy euro lub równowartość w gotówce.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: