Strona główna > nowości > Starck dla Sant’Agostino

Starck dla Sant’Agostino

Seria: Flexible Architecture
Producent: Ceramica Sant’Agostino, Włochy

Ponieważ w maju tego roku fabryka Sant’Agostino została tak brutalnie doświadczona, byłam ciekawa czy zaprezentuje ona coś interesującego w Bolonii.

I zaprezentowała – coś zupełnie nowego, firmowanego przez jedno z bardziej znanych nazwisk w branży łazienkowej – przez Philippe’a Starcka – serię Flexible Architecture.

Zanim napiszę coś więcej o tej kolekcji uderzę się w piersi. Nie wiem, jaki dokładnie jest format tych płytek. Myślę, że około 30×30, ale pewności nie mam. Na targach nie zauważyłam takiej informacji. Teraz przeglądam materiały publikowane w sieci i też nie znajduję tam rozmiaru. Nie chcąc przeszkadzać polskiemu przedstawicielowi tej fabryki przy kolacji, skontaktuję się z nim jutro i zweryfikuję ową trzydziestkę.

W każdym bądź razie, płytki te są kwadratowe 😉

I to świetna propozycja dla kreatywnych projektantów lub architektów. Punkt wyjścia do zabawy.

Płytki mają 2 grubości i 2 faktury. Grubsze – 12-milimetrowe, są gładkie – Flexi A. Cieńsze mają 7 mm grubości i są strukturalne – Flexi B. Pomiędzy nimi są jeszcze płytki Flexi 1, Flexi 2 i Flexi 4, które w zależności od cyferki w nazwie, mają w specjalny sposób wykończone jedną, dwie, lub cztery krawędzie. Owo specjalne wykończenie polega na zrobieniu czegoś w rodzaju gzymsiku i wykończeniu go strukturą. Jak to wygląda w naturze widać dokładnie na poniższym zdjęciu.

Na razie funkcjonują 4 kolory. Matowe greige i grey, błyszczący żółty oraz biały w dwóch wersjach – matowej i błyszczącej.

W przyszłości są planowane kolejne barwy, między innymi niebieska, pomarańczowa i czarna.

Ale nawet już teraz, patrząc na proponowane rodzaje ułożenia, łatwo zauważyć, że pomysłowemu twórcy, seria ta daje niemal nieograniczoną możliwość kompozycji.

Muszę przyznać, że radością przyjęłam fakt, że Sant’Agostino miało tyle siły, by nie tylko przetrwać trzęsienie ziemi, ale również promować po nim coś tak interesującego i kreatywnego.

 

P.s. Skontaktowałam się z polskim przedstawicielem fabryki – tak, format to 30×30.

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: