Strona główna > nowości > Kolorowy mur

Kolorowy mur

Seria: Loft
Producent: Ape, Hiszpania

Ograniczony czas, jaki mogę poświęcić temu blogowi determinuje to, z jaką częstotliwością piszę. Po powrocie z Bolonii najchętniej na raz opowiedziałabym o tym wszystkim co zobaczyłam. Musiałabym jednak wziąć urlop nie tylko od pracy, która opłaca moje rachunki, ale również od prywatnych obowiązków – co już jest kompletnie nierealne.

Dlatego informacje będę dawkować. A dziś nadszedł czas na dawkę z Ape.

Folder do kolekcji Loft zobaczyłam tuż przed targami. I już wtedy wiedziałam, że będzie to jedna z moich ulubionych targowych serii. Spotkanie osobiste (ze względu na rysunek na jednym z dekorów, mogę nawet śmiało powiedzieć, że oko w oko 😉 ) tylko utwierdziło mnie w tym przekonaniu.

Co mi się w Lofcie spodobało? Pewno też to, że to seria zupełnie nie podążająca za obowiązującymi trendami – jako zadeklarowana nonkonformistka cenię u innych skłonność do chodzenia pod prąd.

Płytki mają formę wydłużonych, ściętych cegiełek, tzw. biselado, o rozmiarze 10×30. Mają również błyszczące szkliwo i bardzo szeroką gamę kolorystyczną – aż 24 różne barwy. Wśród nich również moje ukochane, jaśniejsze i ciemniejsze turkusy 🙂

Do tej serii zaprojektowano również kilkadziesiąt dekoracji – w różnych kolorach, stylach.

Całą gamę produktów z kolekcji Loft można zobaczyć na stronie producenta.

Ale chciałabym szczególnie wyróżnić jedną grupę dekorów, noszących wspólną nazwę Top (na zdjęciu poniżej Top III blanco i Top VI blanco). Dekoracje te mają ciekawe motywy graficzne, które, mam wrażenie, zostały zaczerpnięte z produktów firmy Bardelli. Odnajduję w nich m.in. klimat serii Fornasettiana i Soli e Lune. Ponieważ jednak pierwowzory są dość drogie, ta część kolekcji Loft może znaleźć uznanie tych, którym podoba się charakter wzorów firmy Bardelli, ale nie chcą lub nie są w stanie wydać takiej sumy.

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi: , ,
 1. Gaslerka od Ścian
  Październik 4, 2012 o 10:11 pm

  Czyżby Pani Monika tez była w fanklubie fornasiaków?

  Pozdrawiam .

 2. Gordonek
  Październik 5, 2012 o 10:24 am

  Hmmm…owszem przypominają Fornasettiana’e ale końcu końców chyba nie są na wyłączność ceramiki Bardelli? A to dobrze, bo w 100% popieram promowanie tak znakomitych artystów w tak ciekawy sposób, oby więcej oby częściej jest jeszcze wiele ciekawych wzorów do przedstawienia…

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: