Strona główna > różne > Dołóż cegiełkę!

Dołóż cegiełkę!

Ten blog powstał wyłącznie po to, by pisać o płytkach lub tym, co z płytkami związane. Ale dziś mam zamiar zrobić wyjątek i napisać o pewnym przedsięwzięciu, w którym mam zaszczyt uczestniczyć.

Jest ku temu okazja, bo właśnie dziś ma swoją premierę druga część antologii Macierzyństwo Bez Lukru.

O tym, czym jest Macierzyństwo można przeczytać na blogu tej inicjatywy.

Mam ogromną satysfakcję, że załapałam się do tego „pociągu” od pierwszej stacji. A wszystko dzięki inicjatorce – Dorocie Smoleń. (I to jest dobre miejsce, żeby napisać, że podziwiam ją nie tylko za ten pomysł, ale również za kreatywność, dynamiczność i parę innych rzeczy.)

To nie tylko bezprecedensowe wydarzenie w polskim internecie. To przede wszystkim działanie, które przynosi realną pomoc choremu chłopcu.

Mikołajek jest synem moich znajomych. Kilka miesięcy po urodzeniu, okazało się, że ma rdzeniowy zanik mięśni i to na dodatek – typu najgorszego, bo pierwszego. Trafił do szpitala i pod respirator. Przekonanie jego rodziców, że szpital, ze swoimi zarazkami jest dla niego niebezpieczny sprawiło, że bardzo szybko udało im się zabrać Mikołajka do domu, choć wymagało to rewolucji i wymaga codziennego gigantycznego wysiłku i ogromnych kosztów.

I właśnie w tej ostatniej kwestii możemy pomóc im i ich synkowi. Pieniądze… Chyba wszyscy wiemy, na jak wiele budżetowego wsparcia może liczyć rodzina z dzieckiem dotkniętym ciężką chorobą w naszym kraju. Wiele rzeczy – specjalistyczny sprzęt, rehabilitacja itp – musi być finansowane w całości lub co najmniej w większej części przez najbliższych. Koszty tego są ogromne.

A Mikołajek, jakby na przekór fatalnym prognozom, rośnie, rozwija się, co dzień pokazuje, jakim jest inteligentnym gościem. Ogromny wysiłek jego rodziców się opłaca. Jego życie nie jest na pewno takie, jak życie innych, zdrowych dzieci (np. mojego syna, którego z Mikołajkiem łączy to samo imię) ale jest o niebo lepsze, niż gdyby pozostał w szpitalu.

Dzięki Macierzyństwu Bez Lukru, dzięki pomysłowi Dorotki, możecie pomóc tej rodzinie.

A jednocześnie – możecie przy okazji tej pomocy, wejść w posiadanie niebanalnego, wyjątkowego wydawnictwa (w wersji elektronicznej).

Już pierwsza część antologii była ciekawa, choć była zbiorem wcześniej postałych tekstów, które łączyło tylko słowo „macierzyństwo”. Ta druga jest jeszcze ciekawsza, bo napisana już założeniem, na konkretny temat. W drugiej części rozprawiamy się z mitami i stereotypami, dotyczącymi macierzyństwa. A pośród 36 tekstów i jeden, będący moim wkładem w tę tematykę.

Macierzyństwo Bez Lukru można kupić na stronie wydawnictwa RW2010, które postanowiło cały dochód ze srzedaży przeznaczyć dla Mikołajka.

Dołóżmy swoją cegiełkę do muru, na którym będą mogli oprzeć się rodzice tego chłopca.

Reklamy
Kategorie:różne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: