Strona główna > różne > Volvo za pół ceny?

Volvo za pół ceny?

Sierpień to ciężki miesiąc.

Wiele osób z branży, kierując się modelem włosko-hiszpańskim ma w tym czasie urlopy, więc komunikacja z firmami płytkowymi jest nieco utrudniona.

A na dodatek pogoda i temperatury nie sprzyjają ślęczeniu nad komputerem 😉

Zatem, dziś tylko krótko o problemie, z którym ostatnio się musiałam zmagać.

Problem można by w skrócie określić: Dlaczego pewne płytki kosztują drożej?

Co pewien czas spotykam się z zapytaniem klientów, którym spodobała się jakaś droga płytka i chcieliby kupić taką samą, o takich samych parametrach, ale np za 30% ceny.

Niestety, często muszę tłumaczyć takim klientom, że wysoka cena produktu który wybrali nie wynika ze zmowy cenowej dostawców czy sprzedawców. Po prostu wyprodukowanie pewnych płytek jest droższe.

W części fabryk (choć już nie we wszystkich) znacznie droższe są formaty większe od standardowych – np. 60×120.
Droższe są płytki, które są produkowane niestandardowymi metodami – np. są podwójnie wypalane, podwójnie prasowane itp.

Podnosi to ich walory użytkowe lub estetyczne – na przykład płytki podwójnie prasowane sprawiają wrażenie, że mają niespotykaną głębię a płytki podwójnie wypalane – mają intensywne kolory, ale również podnosi cenę ich produkcji.

I czasami zdarza się, że specyficzna i kosztowniejsza metoda produkcji daje efekty nie do podrobienia tańszymi spodobami.

A wówczas próba znalezienie płytki, która wyglądałaby tak samo, ale kosztowałaby znacznie taniej, przypomina próbę kupienia nowego Volvo, ale w cenie nowego fiata Panda.

Klientom, którzy chcą mieć tańszą kopię niektórych płytek sugeruję zwykle, aby zdecydowali, co jest dla nich najistotniejsze. Może płytki których chcą użyć mogą mieć mniejszy format? Albo może nie muszą być tak błyszczące? A jeżeli jednak wszystkie te parametry muszę być dokładnie takie, to może jednak trzeba się zastanowic nad pogodzeniem się z ceną? Niektóre produkty po prostu zasługują na swoją cenę.

Na zdjęciu – Fidias z Perondy.

Reklamy
Kategorie:różne
  1. Gordonek
    Sierpień 24, 2012 o 12:58 pm

    WYPRZEDAŻ!
    Doskonałym sposobem na zakup droższych płytek w dobrej cenie są również wyprzedaże. Sam aktualnie wyprzedaję piękne płytki w „śmiesznych” cenach -płytki takie jak TAU, PERONDA, PORCELANOSA, FANAL etc… Płytki te to oczywiście I gatunki, pozostały z ekspozycji które przygotowywaliśmy, lub są towary których nie odebrali klienci albo zostały wycofane z produkcji…w każdym razie sa pełnowartościowe. Jednym minusem są ilości -zwykle mniejsze. Jednak przy odrobinie pomysłowości i chęci można zrobić „coś z niczego” i cieszyć się super wnętrzem/łazienką/kuchnią czy inną dekoracją w niskiej cenie!

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: