Strona główna > różne > Najnowsze zauroczenie

Najnowsze zauroczenie

Branża, w której funkcjonuję ma pewne plusy. Jednym z nich jest jej wielkość – jest tak wiele firm produkujących płytki, że nawet nie łudzę się, że znam ich większość (o całości nawet nie wspominając). Ale dzięki temu co jakiś czas trafiam na coś, z czym wcześniej nie miałam kontaktu, co jest dla mnie nowe.

I czasami nawet zdarza mi się z miejsca zakochać w nowo poznanych płytkach.

Tak było w przypadku zobaczonych niedawno produktów Eco Ceramica.

Samo logo firmy nie było mi obce – widywałam je na targach, ale dziwnym trafem nigdy nie zainteresowałam się, co się za nim kryje. Dopiero kiedy znajomy agent położył mi na stole katalogi i wzorniki, zrozumiałam co straciłam.

Produkty Eco Ceramiki to kwintesencja tego, co w płytkach lubię najbardziej. To małe wehikuły czasu, które mogą przenieść w przeszłość. To stare włoskie płytki, tyle tylko, że robione dziś. Ale wcale tego współczesnego pochodzenia po nich nie widać. To płytki, które swoje przeszły i wiele na przestrzeni wieków widziały.

Część serii jest produkowana całkowicie  ręcznie. I myślę, że przeciętny człowiek nie byłby w stanie w tych płytkach rozpoznać produktu z XXI wieku. Mają odpowiednią grubość, odpowiedni wygląd i odpowiednią cenę.

Nieco tańsze (co wcale nie oznacza, że tanie) i nieco cieńsze są kolekcje, które są produkowane częściowo maszynowo.

Wszystkie serie można zobaczyć na stronie Eco Ceramica. Ale, prawdę mówiąc, mnie akurat strona nie zachwyciła. Choć może to efekt zamierzony i strona wygląda równie anachronicznie jak wyroby ceramiczne firmy. A może po prostu ta sama osoba, która formuje płytki ręcznie, własnoręcznie zrobiła również witrynę internetową? 😉

Nieważne. Ważne są płytki – ich uroda i klimat.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: