Strona główna > różne > Architekci/projektanci, myszki w dłoń!

Architekci/projektanci, myszki w dłoń!

Już niedługo rusza II edycja Excellent Design. W tym roku w konkursowych projektach będzie można używać płytek niemieckiej firmy Villeroy&Boch.

Konkurs w ubiegłym roku wymyślił mój osobisty kolega z biura – Sebastian Serafin, który w firmie Excellent odpowiada za kontakty z architektami. Z jego pomysłu narodziło się Excellent Design 2011, w którym udział zgłosiło 172 projektantów, nie tylko z Polski. W ramach rywalizacji powstało ponad 500 wizualizacji, pochodzących z 56 zgłoszonych projektów. Główną nagrodę w pierwszej edycji zdobyła Magdalena Klonowicz (nagrodzona praca – poniżej tekstu).

Idea imprezy jest bardzo prosta. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować łazienkę, przy użyciu programu CAD Decor oraz produktów, które tworzą konkursową bazę danych. W tym roku w bazie tej znajdują się produkty wyposażenia wnętrz firm Zehnder, Bagno Associate, Excellent oraz płytki Villeroy&Boch. Dla osób, które nie mają oprogramowania CAD Decor, firma CR Soft przygotowała wersje trialowe, które będzie można wykorzystywać przez miesiąc.

W tym roku do regulaminu rywalizacji wprowadzono warunek, który jest nowością, a który ma sprawić, że prace konkursowe będą bliższe rzeczywistości – wirtualne pomieszczenie, które mają urządzić architekci nie może mieć więcej niż 8 metrów kwadratowych powierzchni.

Nagrodami w Excellent Design 2012 są: laptop, tablet, pełna wersja programu CAD Decor oraz wycieczka do Włoch. A także chwała i splendor 😉 wynikające między innymi z tego, że nazwisko zwycięzcy będzie pojawiać się w rozmaitych publikacjach branżowych.

Patronat medialny nad imprezą objął magazyn „Dobre Wnętrze”.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi na gali, która odbędzie się w Salonie Wyposażenia Wnętrz Excellent, przy ulicy Zakopiańskiej 56 w Krakowie. Podczas gali wydarzy się również coś, na co już czekam – zamknięty koncert mojego bezwzględnie ulubionego wokalisty czyli – Janusza Radka. Już chociażby z powodu tego wydarzenia, moim zdaniem, warto wziąć udział w konkursie i zapewnić sobie wejściówkę 😉
Podczas gali wsparcia technicznego, w postaci sprzętu multimedialnego, będzie udzielała firma Art Cinema.

Seminarium będące wydarzeniem inicjującym II edycję, poświęcone programowi CAD Decor, odbędzie się już w najbliższy czwartek, 28.czerwca, o 16.00.

Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konkursu.

A oto projekt, który wygrał ubiegłoroczną edycję Excellent Design.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: