Strona główna > różne > Znowu zatrzęsło się w północnych Włoszech

Znowu zatrzęsło się w północnych Włoszech

Dziewięć dni po pierwszych wstrząsach, jakie odnotowano w regionie Reggio Emilia 20.maja, ziemia w tej okolicy ponownie mocno zadrżała.

Dziś około 9. i tuż przed 13. doszło do dwóch silnych wstrząsów. Ich epicentrum było zaledwie o parę kilometrów na zachód oddalone od epicentrum wstrząsów sprzed ponad tygodnia. A ich siła była zbliżona do tamtych, pierwotnych ruchów – wyniosła 5,9 w skali Richtera.

Bilans dzisiejszego trzęsienia jest jeszcze dramatyczniejszy niż 20.maja. Co najmniej 16 osób zginęło, 11 jest uznanych za zaginione, 200-350 (wg różnych szacunków) zostało rannych, a swoje domy musiało opuścić kilkanaście tysięcy mieszkańców.

Podobnie jak poprzednio, wstrząsy były wyraźnie odczuwane w okolicy Sassuolo, ale na szczęście nie spowodowały tam znaczących strat, choć w pierwszym momencie zostały ewakuowane wszystkie okoliczne szkoły.

„Il Resto del Carlino”, opierając się na opinii sejsmologów, ostrzega, że w najbliższym czasie mogą pojawić się kolejne wstrząsy, jeszcze silniejsze.

W bezpośrednim zasięgu trzęsienia ziemi znalazło się kilka fabryk, m.in. ponownie Sant’Agostino oraz Polis, Panaria i inne. Nawet jeśli nie ucierpiały one bezpośrednio, to w większości przypadków pracownicy tych fabryk dostali wolne, zatem załadunki w najbliższym czasie mogą nie być możliwe.

Znajomi z branży, z którymi rozmawiałam dziś, w większości podkreślali jedną kwestię – złą kondycję psychiczną osób, które doświadczają kolejnych silnych wstrząsów, w tak krótkim czasie. Trzymajmy kciuki, módlmy się (w zależności, kto co preferuje), aby nie spełniły się zapowiedzi kolejnych, silnych ruchów.

Na zdjęciu u góry – wieża kościoła Świętej Barbary w Mantovie, zdjęcie pochodzi z agencji Foto2000. 

Reklamy
Kategorie:różne
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: