Strona główna > różne > Trzęsienie ziemi w rejonie włoskiego zagłębia płytkowego

Trzęsienie ziemi w rejonie włoskiego zagłębia płytkowego

Dziś nad ranem doszło do trzęsienia ziemi w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romania. Jego siła jest porównywalna do „słynnych” wstrząsów w L’Aquilli, w 2009 roku, w wyniku których śmierć poniosło ponad 300 osób.

Epicentrum wstrząsów było na północny-wschód od Bolonii, w okolicy Ferrary, w której zawaliło się kilka starych budynków.

Jak udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć, pod gruzami budynku należącego do fabryki Ceramica Sant’Agostino, ulokowanej w miejscowości o tej samej nazwie (w rejonie Ferrary), zginęło 2 pracowników fabryki. Na zdjęciu poniżej – zniszczona hala fabryczna – obraz pochodzi ze strony La Nuova Ferrara.

Zawieszone jest działanie strony http://www.sassuolonline.it/. Ponieważ jednak Sassuolo, w okolicy którego znajduje się większość włoskich fabryk płytkowych leży o około 100 km od epicentrum trzęsienia ziemi, wstrząsy, choć odczuwalne, zdaniem osób, z którymi udało mi się porozmawiać, nie powinny wyrządzić większych szkód.

Nie udało mi się skontaktować z moją przyjaciółką, mieszkającą na przedmieściach Bolonii. Znajomi z tego rejonu, z którymi udało mi się porozumieć, uspokajają, że może wynikać to z problemów z sieciami komórkowymi.

Reklamy
Kategorie:różne
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: