Strona główna > różne > The Quinquennial Tile Award

The Quinquennial Tile Award

Minął już czas, kiedy można było nadsyłać swoje zgłoszenia do drugiej edycji konkursu dla architektów, organizowanego przez włoską grupę Fincibec – The Quinquennial Tile Award 2012.

Warunkiem zgłoszenia projektu było jego zrealizowanie pomiędzy początkiem roku 2007, a końcem – 2011, przy użyciu płytek przynajmniej jednej z fabryk należących do grupy –  Naxos, Monocibec lub Century.

Zgłoszono 1.800 projektów, z całego świata. Walczą one o 5 nagród, z których pierwsza to Fiat 500, wart 13 i pół tysiąca euro (lub równowartość w gotówce – gdyby ktoś nie lubił małych samochodów 😉 ). Pozostałe 4 nagrody to krzesła  Diamond Chair, zaprojektowane przez Harrego Bertoia, o wartości 1.100 euro każde.

Jury wybierze zwycięzców w połowie maja, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Bolonii, podczas targów Cersaie 2012, które planowane są na ostatni tydzień września tego roku.

Oficjalne rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu odbyło się na targach Cersaie 2010. Wśród wyróżnionych był i polski architekt – Marek Kostykiewicz, który zdobył trzecią nagrodę, za projekt łazienki.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: