Strona główna > nowości > Tincana – projekt polsko-włoski

Tincana – projekt polsko-włoski

Zacznę, jak to mi się często zdarza, od dygresji.

We wrześniu 2010 roku, podczas Cersaie, oglądałam ekspozycję grupy, w skład której wchodzą m.in. fabryki Majorca i Monica (szczególnie ta druga wzbudziła moją sympatię 😉 ). Zobaczyłam tam wtedy płytki Madreperla – i uznałam za jedne z najładniejszych płytek podczas tamtej edycji targów w Bolonii.

Minęło półtora roku. I miałam okazję poznać ofertę zupełnie nowej firmy – Tincana. Pierwsze, co zauważyłam, to płytki jak Madreperla, ale z nieco innymi dekoracjami. Skojarzenie nie było przypadkowe, bo Perla Classica z Tincany to właśnie Madreperla z Ceramiche Monica – przynajmniej jeżeli chodzi o płytki podstawowe.

Ale zanim opowiem o perłowych płytkach, wyjaśnię czym jest sama Tincana, bo już to jest interesujące. Tincana to przede wszystkim nazwa pięknej wioski, której historia sięga trzynastego wieku, położonej malowniczo we włoskim regionie Emilia Romania.

Ale od niedawna Tincana to również nazwa polsko-włoskiej spółki, która została powołana do życia, aby proponować w Polsce włoskie płytki, w atrakcyjnych cenach i z ciekawymi dekoracjami. Polską część owej spółki stanowi Michał Żołnowski – właściciel firmy Iryda, która od lat przygotowuje konglomeratowe dekoracje dla klientów indywidualnych i fabryk – m.in. z Polski i Włoch.

Tincana nie produkuje płytek podstawowych. Jedynie zleca ich wykonanie we włoskich fabrykach. Płytki dla Tincany powstają na tych samych liniach produkcyjnych co płytki dla Gardenii Orchidei, Versace czy Majorki. Jednak ceny w Tincanie różnią się od cen produktów wymienionych firm – zostały one dopasowane do rynku polskiego.

Dopasowane są również dekoracje, które w Irydzie powstają specjalnie dla płytek Tincany. Choć z technologicznego punktu widzenia powstają w podobny sposób, to przede wszystkim – są zdecydowanie nowocześniejsze – oferta Irydy to w przeważającej części klasyczne wzory (zdjęcia fragmentów listew sprzedawanych pod marką Tincana ilustrują ten tekst).

Obecnie oferta Tincany to 3 kompletne serie, ze ścianami, podłogami i dekoracjami oraz kilkadziesiąt dodatkowych listew dekoracyjnych.

Pierwsza, wspomniana Perla Classica, to kolekcja utrzymana w beżach, z perłowym wykończeniem powierzchni. Płytki ścienne są w formacie 24×59, podłogowe – 49×49, wszystkie – rektyfikowane. To moja zdecydowanie ulubiona seria tej firmy. I jestem zdania, że będzie się podobać nie tylko mnie, ale również przeciętnemu klientowi.

Drugą serią jest Monte Carlo. Z Perlą Classicą łączy ją rozmiar i wykończenie brzegów płytek. Monte Carlo nawiązuje do odmiany marmuru, nazywanej pulpis i występuje w dwóch zestawieniach kolorystycznych – beżowo-brązowym i szarym (faktura ciętego dekoru, w tonacji szarej – na zdjęciu obok). Dla odważniejszych klientów, poza zwykłymi listwami, w stonowanym kolorze, zaprojektowane zostały listwy intensywnie czerwone.

„And last but not least” – trzecia kolekcja – Travertino Royale. Tutaj już sama nazwa mówi nam wiele o tym, jakie to płytki. Imitują one trawertyn (i jest to zdecydowanie udana kopia), w dwóch odcieniach beżu. Format jest nieco większy – 25×60, płytki nie są rektyfikowane, ale jednocześnie jest to najtańsza z serii Tincany.

Katalog zamyka zestawienie listew niepowiązanych z żadną z powyższych serii. A wśród nich – czarne, niektóre kryształami Swarovski’ego.

Jak zapowiadają twórcy firmy, oferta będzie poszerzana, zatem w przyszłości zapewne będę mogła opisywać kolejne serie z Tincany.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: