Strona główna > różne > Klęska żywiołowa w rejonie Sassuolo – uzupełnienie

Klęska żywiołowa w rejonie Sassuolo – uzupełnienie

Udało mi się porozmawiać ze znajomymi, mieszkającymi w okolicy włoskiego zagłębia płytkowego.

Okazuje się, że problemy mają dwie podstawowe przyczyny.

Jedną z nich są duże ilości śniegu. W niektórych miejscach pokrywa śnieżna ma już ponad metr. A mówimy o rejonie, w którym nawet  kilka centymetrów śniegu jest problemem, zatem łatwo sobie wyobrazić, jaka jest skala problemu. Niektóre fabryki, jak np. NovaBell, która jest położona w górzystej okolicy, musiały zamknąć się, ponieważ niemożliwe było dotarcie do nich normalnymi samochodami.

Drugą przyczyną są problemy z gazem. Fabryki opierają się na dostawach, które pośrednio docierają do nich z Rosji. Część fabryk podpisała umowy, które zakładają, że w razie problemów, ich dostawy będą ograniczone.  W zamian fabryki miały zagwarantowane niższe stawki. Dopóki nie było klęski żywiołowej – wszystko grało – tańszy gaz trafiał do palników w fabrycznych piecach. W obecnej sytuacji część fabryk jest pozbawiona dostaw lub ma je ograniczone. Bez gazu – nie działają piece, a bez nich – produkcja została wstrzymana.

Podobno jest to pierwsza taka sytuacja w historii włoskiego przemysłu ceramicznego. A na pewno jest to pierwsza taka sytuacja w moim 12-letnim doświadczeniu.

Synoptycy we Włoszech zapowiadają obfite opady w regionie Emilia-Romagna, podczas weekendu i poprawę sytuacji w przyszłym tygodniu.

Zdjęcie pochodzi z portalu Sassuolo Online. Przedstawia piazza Garibaldi – miejski rynek. 

Reklamy
Kategorie:różne Tagi:
  1. Luty 11, 2012 o 2:17 pm

    Do tego wszystkiego dochodzą strajki firm przewozowych więc w Italii powstała czysta mieszanka wybuchowa. Z jednej strony pogoda z drugiej strajki. Sytuacja na dzień dzisiejszy jest taka, że są zamknięte urzędy, szkoły, sklepy. Mimo iż pod względem organizacyjnym mogę pochwalić włochów przynajmniej z rejonów Sassuolo, Casalgrande i górskich okolic gdyż oprocz służb porządkowych rolnicy z taktorami i pługami dzielnie walczą, ale obecna sytuacja wszystkich przerosła

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: