Strona główna > różne > Kupując „z jednej płytki”

Kupując „z jednej płytki”

Idealną sytuacją, dla klienta, byłoby, gdyby mógł dokonywać wyboru płytek po obejrzeniu ekspozycji imitującej fragment autentycznego pomieszczenia – np. kawałka łazienki czy podłogi. Biorąc jednak pod uwagę mnogość oferowanych płytek i rozmiary współczesnych salonów ekspozycyjnych, zawsze istnieją jakieś płytki, które są prezentowane w innej formie. Pół biedy, jeżeli jest to panel z przyklejoną jedną płytką oraz zdjęciem aranżacji. Co, jeśli jednak płytki, które nas zainteresowały, istnieją w sklepie wyłącznie w postaci 1 sztuki, ustawionej na stojaku?

Przede wszystkim – nie zakładajmy, że każda płytka w paczce będzie taka sama (chyba, że mówimy o płytkach jednolitych, jednokolorowych, które powinny być identyczne). Już od czasu użycia rotokoloru płytki zaczęły się od siebie różnić, w ramach jednej partii, a wprowadzenie wydruku cyfrowego i jak najwierniejsze odwzorowanie natury pogłębiło te różnice.

Aby ocenić jak duże będą te różnice, konieczne jest zobaczenie jak wygląda kilka położonych obok siebie płytek, tego samego rodzaju. Jeżeli nie ma możliwości po prostu wzięcia jednej paczki i rozłożenia (na przykład – w magazynie firmy), można poprosić o pokazanie zdjęcia w katalogu, pokazującego aranżację płytek. Ostatecznym rozwiązaniem jest poszukanie takiej fotografi w internecie. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że źle skalibrowany monitor może przekłamywac kolory.
Ale nawet źle skalibrowany monitor pozwoli na oszacowanie czy między kolejnymi płytkami, w ramach jednego rodzaju są wyraźne różnice. Nawet zdjęcie z internetu pozwoli oszczędzić zawodu, gdy okaże się, że rozpiętość kolorystyczna płytek jest bardzo duża. Tak, jak na zdjęciu poniżej.

Reklamy
Kategorie:różne
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: