Strona główna > różne > Płytka jak tablica

Płytka jak tablica

Jakie jest podstawowe zastosowanie płytek ceramicznych chyba każdy wie – służą one do tego, aby stworzyć estetyczną, odporną na użytkowanie i łatwą do utrzymania w czystości powłokę dla ścian i podłóg.

Ale tak naprawdę dla płytek można znaleźć jeszcze inne zastosowanie. Na przykład u mnie w kuchni służą jako podstawki pod gorące garnki 😉

Ostatnio spotkałam się z pomysłem jeszcze bardziej kreatywnego wykorzystania pewnego rodzaju okładzin ceramicznych.

Hiszpańska firma Levantina – prekursor w dziedzinie pocienianych gresów –  wytwarza produkt o nazwie Techlam. To duże płytki z gresu porcelanowego, o grubości 3 mm. Mają one bardzo dobre parametry techniczne – choć są tak cienkie, są równocześnie bardzo odporne na zarysowania i są, jak na płytki gresowe, dość elastyczne. I są łatwe do utrzymania w czystości. Większość zabrudzeń można z nich usunąć przy pomocy samej wody i ściereczki.

Te dwie cechy – łatwość czyszczenia, w połączeniu z odpornością na zarysowania sprawiają, że dla Techlamu można znaleźć inne niż standardowe zastosowanie. Taka płytka może służyć jako tablica dla dzieci.

Wystarczy ją przykleić do ściany, aby dziecko mogło sobie po niej pisać lub rysować. Na dodatek, może to być tablica niezwykle dużych rozmiarów, bo jedna płyta Techlamu może mieć maksymalnie nieco ponad 1x3m.

A jeżeli maksymalna płytka Techlamu jest zbyt duża, w porównaniu ze ścianą w pokoju dziecięcym, można zamówić któryś ze standardowych, mniejszych formatów – np. 1×1 m.

Oczywiście użycie jako tablicy dla dziecka to nie jedyne możliwe zastosowanie gresów z Levantiny. Poza tym, mogą one stanowić niemal standardową okładzinę ścian lub podłóg a także, w wersji sklejonej z kilku tafli – blaty kuchenne czy ścianki działowe w toaletach publicznych

Na zdjęciu u góry – ściana we wnętrzu jednego z centrów handlowych w Hiszpanii obłożona Techlamem. Aż prosi się, aby na jej powierzchni zostawić jakiś swój ślad 😉

Reklamy
Kategorie:różne Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. Grudzień 8, 2012 o 6:18 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: