Strona główna > nowości > Płytki 3D od Venis

Płytki 3D od Venis

Nowości wśród płytek ściennych marki Venis, należącej do Porcelanosa Grupo, są zdominowane przez produkty służące do tworzenia wielopłaszczyznowych struktur na ścianach.

Spośród 6 nowych kolekcji, tylko dwie są płaskie. Pozostałe z nich mają mniejsze lub większe różnice pomiędzy najcieńszym a najgrubszym miejscem na płytce.

Spośród owych 4 serii 3D najbardziej rozbudowana jest kolekcja Ona (na zdjęciu obok). Ma ona aż 6 kolorów. Wszystkie występują w tym samym rozmiarze – 33,3×100 i mają ten sam wzór struktury. Są wśród nich płytki matowe i błyszczące. Matowe mają kolory ziemi – beż, jasny brąz i dwa odcienie szarości. Warianty kolorystyczne odpowiadają tym, jakie występują w innej, płaskiej kolekcji z Venis – Madagaskar. Można je ze sobą łączyć, trzeba tylko pamiętać, że Madagaskar to płytki pocieniane.

Błyszczące płytki w serii Ona są białe i czarne.

Kolejną nowością jest seria Pearls. Tu już nie ma tak wielu kolorów. Są dwa – biały i niemal czarny (nazywany Dark). Płytki, zgodnie z nazwą, są błyszczące. Tworzą na  ścianie łagodnie wypukłą fakturę (na zdjęciu poniżej).

Przy okazji tego zdjęcia (uwieczniającego ekspozycję firmy na targach w Bolonii) można zauważyć, jakie pułapki czyhają, przy okazji użycia płytek wielopłaszczyznowych. Niektóre wzory wymagają dokładnego planowania podczas instalacji. Bezmyślne wyciąganie z paczek i przyklejanie kolejno, do podłoża, może się skończyć właśnie tak, jak widać to na zdjęciu – „górki” i „dołki” nie zbiegły się, tworząc nierówną, jakby poszarpaną linię fugi.

Pearls ma ten sam format co Ona – 33,3×100.

Trzecią nowością w wersji 3D jest seria Dual. Tutaj również mamy do czynienia z dwoma kolorami – białym i czarnym. Format płytki jest już zdecydowanie mniejszy – 20×33,3.

Urok tej kolekcji wynika z dwóch zabiegów – małe kwadraty, które trzeba po instalacji zafugować jak mozaikę, są nie tylko wypukłe i wklęsłe, ale również – matowe i błyszczące. To sprawia, że na większej powierzchni dają bardzo ciekawy efekt.

I na koniec – najmniej rozbudowana ze wszystkich 4 serii – Diamond. Właściwie, trudno mówić o serii, bo Diamond to jedna płytka. Biała, matowa, w formacie 33,3×100, z geometryczną strukturą. Tu już nie trzeba myśleć, jak ją ułożyć. Każda kolejna płytka pasuje do poprzedniej, a razem tworzą powierzchnię o bardzo nowoczesnym rysunku, która nawiązuje do szlifów na brylantach.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: