Strona główna > nowości > Zabawy światłem i cieniem

Zabawy światłem i cieniem

Seria: Light-Lusion
Producent: Villeroy&Boch, Niemcy

Kolekcje, które firma Villeroy&Boch prezentowała podczas targów w Bolonii, będą gotowe, do sprzedaży, dopiero w 2012 roku. Ale moim zdaniem, są na tyle ciekawe, że warto je zapowiedzieć wcześniej. Szczególnie, że w kilku przypadkach świetnie wpisują się w pewien wyraźny trend – wiele wśród nowości płytek ściennych o wyrazistej strukturze.

Tak jest między innymi w przypadku serii Light-Lusion.

To kolekcja wyłącznie ścienna. Fabryka nie zaplanowała do niej skoordynowanej podłogi – dobranie takich płytek jest pozostawione inwencji kupującego lub architekta.

Light-Lusion występuje w dwóch podstawowych formatach – 30×60 i 25×75. Wszystkie płytki są rektyfikowane i wszystkie łączy to, że nie są po prostu gładkie – mają mniej lub bardziej wyrazisty relief.

Mniejszy wymiar (na zdjęciu u góry) nieco przypomina unowocześnioną wersję skóry krokodyla – ciągi kółek, o różnej płaszczyźnie nachylenia biegną w poprzek dłuższego boku płytki. W tym rozmiarze płytka podstawowa ma kolor kremowy. Dostępne są również dekoracje, w formacie podstawowym, w wersjach metalicznych – kremowej i brązowej. Uzupełnieniem dla tego rozmiaru są listwy dziesięciocentymetrowej szerokości, powtarzające relief płytki podstawowej, również w kolorach metalicznych – brązu i srebra.

W większym formacie, 30×60, zabawa ze światłocieniem i złudzeniami optycznymi została rozwinięta jeszcze bardziej. Poza białą płytką podstawową, fabryka proponuje dekoracje, które sprawiają wrażenie, jakby były wypukłe lub wklęsłe (na zdjęciu niżej). Gdy je jednak pogłaskać, wtedy można się zorientować, że są one płaskie, mają tylko niewielki relief. Dekoracje można wybrać białe lub srebrne, w rozmiarze płytek podstawowych lub w formie listew – 10×60.

I do dopiero pierwsza z ciekawych nowości, prezentowanych przez Villeroy&Boch

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: