Strona główna > nowości > Twórcza mozaika z Japonii

Twórcza mozaika z Japonii

Seria: Dent Cube
Producent: Inax, Japonia

Do płytek z Chin zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ale płytki z Japonii to nie jest rzecz często spotykana.

Podczas targów w Bolonii, po raz pierwszy w Europie, korporacja Lixil prezentowała swój najnowszy produkt, przygotowywany w ramach japońskiej marki Inax. Była to trójwymiarowa mozaika gresowa, o formacie kostki 4,7×4,7cm. Kostki mają dwie możliwe grubości – 1 cm i 1,8 cm. Cieńsze to zwykłe, płaskie kawałki płytki gresowej. Grubsze mają coś w rodzaju wnęki, która może pozostać pusta, można w niej umieścić specjalną wkładkę z kolorowego szkła albo np. mech (jak na zdjęciu u góry).

Gdyby nie barwne wkładki, cała kolekcja byłaby bardzo ascetyczna kolorystycznie, bo kostki występują tylko w dwóch wersjach – sand i antracite. Barwy te są łączone ze sobą lub występują osobno.

Producent przygotował do sprzedaży kompozycje kostek – płaskich, przestrzennych lub obu naraz – montowane na siatce, w plastrach o wymiarach  30×30. Jednak od wyobraźni kupującego lub architekta zależy, jaki ostatecznie wzór przyjmą one na ścianie. Możliwe jest również wypełnienie „wnęk” innymi materiałami – drewnem, kamieniem naturalnym, metalem.

Projekt Dent Cube  powstał przy współpracy z architektem i projektantem – Teruo Yasudą, który w swojej pracy sięgnął do japońskiej ascetycznej estetyki.

Mozaika spełnia warunki, jakie w naszym klimacie są stawiane okładzinom mrozoodpornym. Dzięki nasiąkliwości wodnej poniżej 1%, możliwe jest używanie jej we wnętrzach i na zewnątrz.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. Październik 29, 2013 o 10:48 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: