Strona główna > informacje techniczne, nowości > Microban – płytki uśmiercające bakterie

Microban – płytki uśmiercające bakterie

Pojawiła się nowa konkurencja dla płytek Hydrotect, produkowanych przez Agrob Buchtal.

Podczas Cersaie, włoska fabryka Cotto d’Este będzie prezentować swoje płytki antybakteryjne, oparte na technologii Microban.

Technologia ta wykorzystuje antybakteryjne działanie srebra. Nanocząsteczki tego metalu są dodawane do szkliwa podczas produkcji. Jak zapewnia producent, nie ulegają one zużyciu z czasem i będą działać tak długo, jak długo płytki będą przymocowane do ścian czy podłóg. Srebro uniemożliwia rozwój i namnażanie się bakterii, co ostatecznie powoduje ich wyginięcie.

W tym zakresie płytki w technologii Microban spełniają takie samo zadanie jak płytki ze szkliwem Hydrotect. Niestety, nowy produkt Cotto d’Este nie ma, w odróżnieniu od płytek niemieckich, dwóch pozostałych właściwości – nie są dzięki uszlachetnionemu szkliwu łatwiejsze do utrzymania w czystości i nie niwelują brzydkich zapachów.

Nie są to pierwsze płytki, o działaniu antybakteryjnym, opartym na srebrze. Już kilka lat temu takie produkty oferowała polska fabryka – Cerkolor. Stworzyła ona systemowy brodzik, składający się z płytek 10×10 cm oraz odpowiednich kształtek. Niestety, produkt ten został już wycofany z oferty fabryki.

Microban to nie jest to jedyna innowacja technologiczna, którą Cotto d’Este zamierza prezentować w Bolonii. Będzie można również zobaczyć program Kerlite Kilowatt – system gresów slim, zintegrowanych z ogniwami słonecznymi.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: