Strona główna > różne > Konkurs Fincibec Group trwa

Konkurs Fincibec Group trwa

Jeszcze pół roku mają architekci i biura projektowe, na zgłaszanie realizacji swoich projektów na konkurs organizowany przez grupę Fincibec – The Quinquennial Tile Award.

Wziąć w nim udział mogą osoby, które stworzyły projekty, przy których realizacji zostały użyte płytki którejś z fabryk, należących do grupy – Naxos, Monocibec lub Century.

Nie ma znaczenia jakiego rodzaju jest obiekt, który został wyłożony płytkami tych producentów – można zgłaszać zarówno obiekty użyteczności publicznej, handlowe, przemysłowe jak i pomieszczenia mieszkalne. Istotne jest, aby realizacja inwestycji odbyła się pomiędzy 01.01.2007 a 31.12.2010.

Zgłaszanie projektów do konkursu odbywa się poprzez nadesłanie wypełnionego formularza, pobranego ze strony oficjalnej konkursu, wraz z dokumentacją zdjęciową, kserokopią dokumentu tożsamości. Załączyć należy również oświadczenie o zgodzie na publikację materiałów zdjęciowych oraz krótki opis projektu.

Projekty należy wysyłać pocztą tradycyjną lub mailem do 10 marca 2012 roku. Dwa miesiące później zbierze się jury, które wytypuje zwycięzców.

Czekają na nich nie byle jakie nagrody. Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone Fiatem 500, o wartości trzynastu i pół tysiąca euro. Osoby, które zajmą miejsca od drugiego po piąte, otrzymają Diamond Chair – krzesło, które na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia zaprojektował Harry Bertoia dla firmy Knoll. Wartość każdego mebla to 1.100 euro.
Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie konkursu.

The Quinquennial Tile Award, jest organizowane po raz drugi. Poprzednia edycja została rozstrzygnięta w 2010 roku, a wręczenie nagród odbyło się podczas ubiegłorocznych targów Cersaie. Interesującą informacją jest bez wątpienia to, że trzecie miejsce w konkursie zajął wówczas polski architekt – Marek Kostykiewicz za projekt łazienki MonoBathRoom, zlokalizowanej w Warszawie.
Zatem szlak został przetarty – pora, aby inni polscy architekci zdobyli nagrody w kolejnej edycji.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: