Strona główna > nowości > Portugalska firma Kerion wchodzi na polski rynek

Portugalska firma Kerion wchodzi na polski rynek

Firma ma podnad 25-letnie doświadczenie w produkcji gresów. Aktualnie ma 3 pola aktywności:

– gresy pocieniane Flat, o grubości 3,5 milimetrów;

– płytki nazwane „Modulo20”, obejmujące 2 kolekcje, w których płytki podstawowe mają zawsze co najmniej jeden bok długości 20 centymetrów;

– mozaiki ceramiczne;

Program Flat to trzy kolekcje cienkich gresów, które oferowane są w 5 formatach, od 100×300 centymetrów, po 50×50. Ponieważ nie jestem zwolenniczką akurat tego rodzaju produktów, to właściwie wszystko co mogę o tej części produkcji powiedziec.

kerion neocim castagnoZa zdecydowanie ciekawsze uważam dwie kolekcje, tworzące program Modulo20. Pierwsza a nich, Neocim (na zdjęciu obok), to, moim zdaniem, świetne rozwiązanie, na przykład dla starych krakowskich kamienic. System płytek podstawowych, w jedenastu niemal jednolitych kolorach, w formacie 20×20, wraz z geometrycznymi i florystycznymi dekoracjami doskonale pasuje do korytarzy pomieszczeń, które miałyby oddawać klimat z pierwszej połowy XX wieku.

Druga seria to Stilnovo (na zdjęciu poniżej) – kolekcja jest jeszcze mniej rozbudowana niż Neocim. Tu również obowiązuje tylko jeden format – 20×40. Istnieje tylko 6 kolorów, a każdy z kolorów ma swoją, jedną dekorację. Płytki mają delikatną fakturę i szkliwo, które nasuwa skojarzenia również, z płytkami sprzed kilku dobrych dziesiątek lat.

Jednak tym, co najsilniej przyciągnęło mnie do Kerionu, są mozaiki. Niektóre, jak seria Luxor, Fusion (na zdjęciu poniżej), Oxide, Acqua, Glosy są soczyste, wyraziste, niemal mięsiste. Ze względu na sposób barwienia i szkliwienia, nie są monotonne, wydaje się, że żyją.

Inne, jak Stony (na zdjęciu na samym dole), Lines czy Black&White przeciwnie, są oszczędne, minimalistyczne, świetnie pasujące jako dekoracja dla nowoczesnych wnętrz.

Choć mają one typowe kształty – kwadraty i prostokąty, to odbiegają od tego, co najczęściej można spotkać na rynku.

Wszystkie produkty firmy Kerion Ceramics można zobaczyć na jej stronie.

Branża ceramiczna jest dość istotna, wśród przemysłu przetwórczego Portugalii. Tradycje, w połączeniu z dostępem do surowca do produkcji płytek, sprawiły, że fabryki, szczególnie w rejonie Aveiro i Leiria stały się ważną gałęzią przemysłu. Spora część ich produkcji jest eksportowana, głównie do Francji. Ze względu na utrudnioną logistykę, do niedawna producenci portugalscy, na rynku polskim przegrywali z hiszpańskimi. Dlatego część z nich, a wśród nich i Kerion podjęła decyzję o uruchomieniu możliwości załadunków z „zagłębia ceramicznego” w Hiszpanii.

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: