Strona główna > nowości > Phenomenon – zjawiska naturalne

Phenomenon – zjawiska naturalne

Seria: Phenomenon
Producent: Mutina, Włochy

Udana współpraca firmy Mutina z hiszpańską projektantką Patricią Urquiolą zachęciła fabrykę do podjęcia kontaków z kolejnymi dizajnerami. Jednym z nich jest japoński projektant Tokujin Yoshioka. Ten zdobywca wielu nagród, twórca słynnego papierowego krzesła Honey-pop, po raz pierwszy postanowił zmierzyć się z ceramiką.
Zapewne nie bez powodu jego pierwsza kolekcja płytek powstała pod marką Mutina – ten producent pozwala na bardzo dużą swobodę twórczą, dzięki czemu mają szanse powstawać kolekcje tak awangardowe, jak Phenomenon.

Projektant chciał w tym produkcie oddać charakter zjawisk, które zachodzą w przyrodzie – deszczu, śniegu, efektu działań pszczół. A jednocześnie poprzez zastosowanie kolorystyki, która została wyprana z barw, pokazał te zjawiska w zupełnie nowej perspektywie.

Seria ta jest bardzo nowoczesna i oszczędna. Płytki podstawowe mają tylko 2 formaty (40×80 i 80×80), dwa kolory (biały i szary) oraz dwa rodzaje wykończenia (Snow A i Snow B – oba, jak nazwy na to wyraźnie wskazują, nawiązują do faktury śniegu – jeden z nich, na zdjęciu u góry). Brak jest typowych dekoracji. Tym co przyciąga uwagę są mozaiki. Mają również minimalistyczny charakter. Niektóre z nich, ze względu na swoją wielopłaszczyznowość, dodają kolekcji gry światłocieniem.

Mozaiki do Phenomenonu są w trzech kształtach. Pierwszy z nich – Rain (na zdjęciu obok), to drobne paski, o wymiarze 0,5×25 centymetrów. W zależności od tego, na co zdecyduje się klient, paski mogą być zupełnie płaskie, mieć wystające krągłości lub mieć ostre, nieregularne grzbiety. Drugi z kształtów – Honeycomb to plaster miodu (na zdjęciu na samym dole). Kostki mają rozmiar zaledwie centymetra. I tutaj można wybierać pomiędzy opcją płaską i wielopłaszczyznową. W porównaniu do dwóch pierwszych, trzecia z mozaik – rocka, o kostkach w formie płaskich, jednakowych prostokątów (0,5×1,8 cm) wydaje się być bardzo nudna.

Kolekcja jest bardzo chłodna, idealna do wnętrz nowoczesnych. Ale jej skromny urok przemawia nawet do kogoś, o kompletnie innym, od nowoczesnego, guście.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: