Strona główna > nowości > Bas-Relief – koronki na ścianie

Bas-Relief – koronki na ścianie

Seria: Bas-Relief
Producent: Mutina, Włochy

Patricia Urquiola – Hiszpanka, będąca architektem i designerem, w 2009 roku stworzyła dla włoskiej firmy Mutina kolekcję gresów Déchirer, która okazała się wielkim sukcesem – zarówno wzorniczym jak i handlowym. Nieszablonowe dekoracje do tego stopnia spodobały na rynku, że znalazły swoich naśladowców – motyw został skopiowany przez firmę Apavisa.

Udany mariaż oryginalnego wzornictwa z płytkami skłonił obie strony do kontynuowania współpracy. Dzięki temu powstała m.in. kolejna kolekcja firmowana przez Urquiolę – Bas Relief.

Jak często bywa w Mutinie, seria ma bardzo ograniczoną, ascetyczną kolorystykę – występuje tylko w 3 kolorach – białym, czarnym i beżowo-różowym, który nawiązuje odcieniem i nazwą do kosmetycznego pudru.

Podstawą kolekcji są płytki, zaprojektowane z myślą o używaniu ich zarówno na podłodze jak i na ścianie, nazwane Code-Relief. Mają one najbardziej „spokojną” fakturę – mają zaledwie odciśnięte drobne wgłębienia.

Jednoznacznie ścienne zastosowanie mają pozostałe elementy kolekcji – Cloud-Relief (na zdjęciu u góry), Garland-Relief (na zdjęciu u dołu) i Patchwork-Relief. Użycie ich na podłodze nie jest wykluczone z powodu materiału z jakiego są wykonane (cała kolekcja jest gresowa), ale z racji głębokiej, koronkowej struktury, którą mają dekoracje ścienne.

To zdecydowanie nie jest płytka dla tych, którzy lubią zadawać pytanie: „Jak to czyścić?”. Ale, moim zdaniem, czasami warto przełożyć walory estetyczne, wzornicze, nad użytkowymi. Tym bardziej, że, moim zdaniem, Bas-Relief, gdy na nią popatrzeć, broni się sama.

Niestety, kolekcja jest tak świeża, że nie można jej jeszcze zobaczyć na stronie producenta.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: