Strona główna > nowości > AExacta – rozbieralna podłoga

AExacta – rozbieralna podłoga

Seria: AExacta
Producent: Caesar, Włochy

Włoski producent wprowadził do swojej oferty system płytek, które można ułożyć a potem złożyć, bez konieczności klejenia i fugowania.

System ten nazywa się AExacta. Został on stworzony z myślą o tych pomieszczeniach, w których z różnego powodu inwestor nie chce lub nie może użyć tradycyjnie montowanych płytek – na przykład takich, które są wynajmowane na krótki okres czasu, w przypadku których nie ma sensu ponoszenie kosztów związanych z trwałym ułożeniem nowej okładziny ceramicznej.

AExacta to panele, składające się z rektyfikowanych płytek gresowych, w formacie 60×60, zespolonych z cienką, dwumilimetrową warstwą korka. Brzegi paneli są osłonięte ramkami z tworzywa, aby ochronić je przed uszkodzeniami. Dla miejsc, w których podłoga ułożona z tych paneli będzie kończyła się, na przykład – w drzwiach, fabryka przewidziała metalowe listwy wykończeniowe.

Duże płyty gresowe, o grubości około 10 mm zapewniają stabilność systemu, a elastyczna warstwa pod nimi wytłumia i pozwala uniknąć dodatkowych elementów montażowych.

System ten jest bardzo wygodny do układania. Nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania, pod warunkiem, że podłoże na którym ma być ułożony, jest równe i stabilne. Wówczas wystarczy je odkurzyć, aby móc rozpocząć układanie płyt. Równie proste jest docinanie poszczególnych paneli, gdy zajdzie taka konieczność – płaszczyznę płytki można ciąć przy pomocy maszynek do cięcia normalnego gresu. A ramkę można uciąć przy pomocy zwykłego nożyka do tapet.

Caesar proponuje AExactę w połączeniu z 10 seriami gresów, znacznie różniących się od siebie – w sumie przewidziano to rozwiązanie dla 46 różnych płytek, w różnych kolorach, ale wyłącznie w formacie 60×60.

Katalog kolekcji jest dostępny w sieci. A na fabrycznym kanale na portalu You Tube można zobaczyć film, ukazujący jak łatwe jest układanie tych paneli.

Taki system podłóg, przeznaczonych dla tzw. suchego montażu, to kolejne rozwiązanie proponowane przez producentów płytek. Wcześniej, nieco inne systemy zaproponowały już inne fabryki, m.in. KlinkerSire, Kronos, Tubądzin, Natucer.

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: