Strona główna > różne > Chorwacka ekspansja

Chorwacka ekspansja

Do wejścia na polski rynek przymierza się chorwacki producent płytek.

Ten kraj nie był do tej pory w Polsce powszechnie kojarzony z fabrykami okładzin ceramicznych. Tymczasem Chorwacja ma swoje złoża materiałów naturalnych wykorzystywanych do produkcji płytek i swój przemysł w tej branży.

Firmą, która przygotowuje się do wejścia na polski rynek jest Keramika Modus. To chorwacka fabryka płytek, która ma 3 zakłady produkcyjne. Najstarszy z nich pracuje od ponad 50 lat. W niedalekiej przeszłości linie produkcyjne w każdym zakładzie zostały wymienione na nowoczesne, pochodzące z Włoch.

Miałam okazję zobaczyć materiały promocyjne dotyczące kolekcji sprzed zaledwie kilku lat, oraz tych, które były promowane podczas ubiegłorocznych targów Cersaie. Widać w nich gigantyczną różnicę, postęp. Wynika on między innymi z tego, że Keramika Modus zintensyfikowała współpracę z włoskimi kontrahentami – szczególnie, z firmą Gamma Due, która nie tylko pomaga stworzyć nowe kolekcje płytek, ale czuwa nad oprawą graficzną materiałów promocyjnych oraz nad stworzeniem stoisk targowych.

We wrześniu tego roku chorwacki producent będzie po raz drugi wystawiał się na Cersaie w Bolonii. Zaprezentuje tam 5 lub 6 zupełnie nowych kolekcji. A jeszcze przed targami, nawiązuje kontakty z potencjalnymi polskimi dystrybutorami.

Keramika Modus jest w tej chwili u progu pewnej rewolucji, jaka zaledwie kilka-kilkanaście lat temu wydarzyła się w polskich fabrykach – technologicznej, wzorniczej i marketingowej. Jeżeli jej właścicielom nie zabraknie wytrwałości i środków, by doprowadzić ją do końca, niewykluczone, że już wkrótce będzie można jej poziom porównać do poziomu naszych rodzimych producentów.

Na zdjęciu – Lines – jedna z aktualnych kolekcji Keramiki Modus.

Reklamy
Kategorie:różne Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: