Strona główna > nowości > Sand Rose – róże na piasku

Sand Rose – róże na piasku

Seria: Sand Rose
Producent: Naxos, Włochy

Przez chwilę zastanawiałam się, czy właściwie powinnam umieszczać informacje o trzech seriach z firmy Naxos w dziale „nowości”. Z jednej strony – każda z tych serii została zaprezentowana jesienią ubiegłego roku, na targach w Bolonii. Ale z drugiej strony – premiera targowa była w pewien sposób falstartem. Płytki dopiero teraz są dostępne na magazynach fabryki, zatem w ofercie odbiorców niedługo staną się prawdziwą nowością.
Zatem, oto pierwsza z tegorocznych „nowości” włoskiego producenta Naxos – seria Sand Rose.

W odróżnieniu od wielu innych nazw kolekcji, ta akurat ma bardzo konkretne znaczenie. Z jednej strony Sand Rose, to oczywiście „róża pustyni”. Ale gdy tę nazwę podzielić, dowiemy się o tej serii płytek tego co w niej najbardziej istotne. Po pierwsze – płytki nawiązują swoim charakterem do piaskowca. Po drugie – wśród dekoracji znajduje się taka, w której występuje motyw róży.

Sand Rose ma trzy podstawowe kolory – dwa odcienie beżu oraz jedną szarość. Ponieważ jest to imitacja kamienia naturalnego, płytki są mocno stonalizowane. I w swoim charakterze dość „soczyste”, wyraziste – szczególnie te, które są w ciemniejszym beżu. Ścienne mają format 32,5×65 i 16×56, a podłogowe – 32,5×32,5. W kolekcji są oczywiście również dekoracje i mozaiki. Wśród tych pierwszych uwagę przyciągają dwa rodzaje. Pierwsze są geometryczne, przestrzenne, nazwane Fascia Double, przygotowane w formacie większej płytki ściennej i w każdym z trzech kolorów. Ich urok polega przede wszystkim na tym, że nie są dwuwymiarowe. Posiadają mniej lub bardziej wystające elementy, dzięki którym, po zainstalowaniu, tworzą na ścianie przestrzenną dekorację – dokładnie tak, jak widać to na zdjęciu u góry.
Interesujące są też elementy nazwane Formella Rose. Choć przeznaczone na ścianę, mają one format płytek podłogowych. To również nie są płaskie dekoracje – wyglądają jak odlane płaskorzeźby, nawiązujące do kwiatów. Nie występują one w kolorze serii, tylko w barwie białej i czarnej. I są proponowane w dwóch wykończeniach – można wybierać między różami matowymi lub błyszczącymi. Białe, błyszczące, zostały użyte w aranżacji na zdjęciu poniżej. Na tej ścianie po lewej, na której wyglądają, jakby były szare 😉

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: