Strona główna > nowości > Quantum – podnosząc kamień z piasku

Quantum – podnosząc kamień z piasku

Seria: Quantum
Producent: Aparici, Hiszpania

Można by uznać, że seria Quantum to kolejna seria, w jakiś sposób nawiązująca do betonu, jakich teraz wiele w ofercie fabryk produkujących płytki. Ale wyróżniają ją trzy rzeczy.
Po pierwsze – format 25,1×75,6 – od kilku miesięcy widać w branży, że prostokątne formaty, z których dłuższy bok płytki ma wymiar około 70-75 centymetrów będą promowane przez producentów w najbliższym czasie. Zatem jest to format, który jest obecnie jednym z najbardziej „trendy”.

Po drugie – sposób produkcji – fabryka Aparici jest jedną z nielicznych, które płytki podstawowe produkuje nadal w technologii podwójnego wypału. Zatem płytki poszczególnej serii, kierowane do sprzedaży zawsze mają zbliżony kaliber i odcień.

Po trzecie – dwa rodzaje dekoracji, które, moim zdaniem, czynią tę kolekcję szczególnie interesującą.

Pierwsza z dekoracji oznaczona jest nazwą Hill. Widać ją na zdjęciu u góry. Jest to dekoracja geometryczna, przestrzenna, o wyraźnej różnicy wysokości między najniższym i najwyższym punktem płytki. Ułożona na ścianie i odpowiednio oświetlona, ożywia ją swoistą grą cienia. A ponieważ jej cena jest niewiele wyższa od ceny płytki podstawowej, nie ma większych przeszkód dla tego, aby Quantum Hill było instalowane nawet na całych połaciach ścian.
Niestety, nie można tego samego powiedzieć o innym rodzaju dekoracji – Sable A i Sable B. Tu już ceny są typowe dla dekoracji sprzedawanych na sztuki (czyli, jak często się zdarza, koszt jednej dekoracji zbliżony jest do kosztu jednego metra płytek podstawowych. Ale za to wrażenie, jakie robią te dekoracje, zdecydowanie wynagradza wyższą, niż w przypadku płytek Hill cenę.

Dekoracje te są produkowane przy użyciu metody wydruku cyfrowego. Dlatego do złudzenia przypominają elementy uformowane z piasku. Szczególne wrażenie robi dekor Sable A – patrząc na niego, ma ochotę się sięgnąć i podnieść kamień z piasku. Patrząc na obie te płytki, z odległości metra, trudno uwierzyć że płytka jest kompletnie płaska, że nie ma wyżłobień.

Quantum to świetna propozycja dla tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań i oczekują, że za te rozwiązania zapłacą niezbyt wygórowaną cenę.

Pełną kolekcję płytek, wraz z trzecim rodzajem dekoracji można zobaczyć na stronie producenta.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: