Strona główna > nowości > Medina – ekonomiczna i prosta

Medina – ekonomiczna i prosta

Seria: Medina
Producent: Cristacer (Cristal Ceramicas), Hiszpania

Byłoby wspaniale, w naszej pracy, gdybyśmy mieli do czynienia wyłącznie z płytkami, które są oryginalne, urzekające, inspirujące. Niestety. Takie płytki bardzo często wymagają klientów gotowych wydać znaczne kwoty i podjąć odważne decyzje. A często osoby, którym służymy pomocą, potrzebują czegoś stonowanego i  ekonomicznego. Ale i wówczas można proponować coś, co mimo niskiej ceny, nie musi być tandetne i w złym guście.

Hiszpańska fabryka Cristacer nie produkuje drogich płytek. Śmiało może ona konkurować pułapem cenowym z polskimi producentami. Równocześnie, co nie wszystkim, tanim hiszpańskim producentom się zdarza, stara się, aby jej oferta nadążała za zmieniającymi się trendami.

(O tym, że nie każdy hiszpański ekonomiczny producent podąża tą drogą można przekonać się podczas dorocznych targów w Walencji – niektóre stoiska wyglądają tak, jakby czas w nich zatrzymał się 15 lat temu – nie sądziłam, że produkcja marmurków, w których każda kolejna płytka jest identyczna, ma się tak świetnie 😉 )

Nowa kolekcja Cristacera – Medina, jest właśnie taką propozycją, która łączy w sobie dwa walory – niską cenę z odejściem od hiszpańskiej klasyki. To seria, której trzon tworzą płytki w tonacji szarej i beżowo-orzechowej, matowe, będące niemal monokolorami. Rysunek jest na tyle delikatny, że można odnieść wrażenie, że płytka jest jednolita kolorystycznie i nawiązuje do industrialnych klimatów. Format 25×40 świetnie spisze się w niewielkich pomieszczeniach, na przykład – w łazienkach hotelowych. A jeżeli dla kogoś ten format jest zbyt duży lub nudny – fabryka zaplanowała do serii pewne urozmaicenie – możliwe jest wybranie również płytki, która jest nacięta, do zafugowania. Takie płytki, tzw. precorte występuje w trzech opcjach – z podziałem na 2, 3 lub 20 części. Serię uzupełniają dwie płytki podłogowe, w kolorze szarym i orzechowym oraz jedna płytka ścienna, w kolorze beżowym, pokryta błyszczącym szkliwem. Ale zdecydowanie tym, co ożywia tę kolekcję najbardziej są dekoracje. Zostały one zakomponowane w formie mozaiki z maleńkich kosteczek, które różnią się od siebie odcieniem koloru i rysunkiem. Mozaikowe dekory są produkowane przy pomocy wydruku cyfrowego, dzięki czemu wyglądają rzeczywiście jak kompozycja z maleńkich, różnorodnych fragmentów, choć są tak naprawdę tylko nadrukowane na płytce. Efekt wizualny przypomina prawdziwą mozaikę, ale cena jest również ekonomiczna. Poniżej – Dekor Medina Mosaico Gris.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: