Strona główna > nowości > Mémoire Océane – zabawa z naszym wzrokiem

Mémoire Océane – zabawa z naszym wzrokiem

Seria: Mémoire Océane
Producent: Villeroy&Boch, Niemcy

To seria zdecydowanie nieprzeciętna, nawet jak na taką firmę jak Villeroy&Boch, którą można podejrzewać o rzeczy wykraczające, wyprzedzające wzorniczo aktualne trendy.
Kiedy oglądałam ją pierwszy raz, kilka miesięcy temu, miałam wrażenie, że jest to pewnego rodzaju zabawa z odbiorcą, z oglądającym. Bo część dekoracji tworzy złudzenie optyczne – patrząc na nie, ma się wrażenie, że płytka jest trójwymiarowa. Dopiero po dotknięciu jej okazuje się, że jest zupełnie płaska, a wrażenie trójwymiarowości robi rysunek. A inne dekoracje są rzeczywiście wielopłaszczyznowe.

Seria występuje w dwóch formatach ściennych 30×90 i 25×70. Kolorystyka kolekcji odbiega nieco od tego, co aktualnie najpopularniejsze – poza białym i szarym, występuje tu rzadko spotykany kolor – ciemnoniebieski. Płytki podstawowe mają piękną fakturę, która przypomina nieco gęsty, drobny deszcz padający nad wodą. Dekoracje nawiązują z kolei do nazwy serii – ich motywy nasuwają skojarzenie z drobnymi falami na powierzchni wody. Moimi ulubionymi są te, które występują w kolorze, określanym jako metalic – ich próbkę można zobaczyć na zdjęciu. Przez swoją plastyczność świetnie nadają się nie tylko do łazienki, ale również do przestrzeni publicznej – łatwo wyobrazić je sobie jako tło np. dla recepcji hotelowej.

Mémoire Océane zdobyło już kilka znaczących nagród w branży – „Perłę Ceramiki UE 2010”, „Perłę Ceramiki Dystrybutorów 2010” (obie z tych nagród są przyznawane przez wydawcę kwartalnika branżowego „Wokół Płytek Ceramicznych”) oraz „red dot award: product design 2011” (to międzynarodowa nagroda przyznawana przez niemieckie Centrum Designu Nadrenii Północnej-Westfalii z Essen)

Reklamy
Kategorie:nowości Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: