Strona główna > nowości > Polskie wzornictwo w Hiszpanii

Polskie wzornictwo w Hiszpanii

Hiszpańska fabryka płytek ceramicznych – Ebesa, należąca do grupy TAU, wprowadziła do swojej oferty dekoracje, do kolekcji Roma, które zostały zaprojektowane przez Polkę.

Wykorzystują one coraz popularniejszy w dekorowaniu wnętrz motyw liternictwa. Coraz modniejszy we wnętrzarstwie, jest jeszcze mało znany w stylistyce płytek. Wzór, zaproponowany przez naszą rodaczkę, ma szanse zapoczątkować wyraźną zmianę w tej materii.

Kolekcja Roma, dla której zostały stworzone dekory, to seria czterech monokolorów (białego, beżowego, czerwonego i czarnego), w formacie 31,6×45. Pierwotnie była ona bardzo skromna i wzbogacenie jej nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi na pewno zwiększy jej atrakcyjność. Dekory do Romy tworzą jakby wewnętrzną mini-kolekcję. Została ona nazwana Letters. Składa się z 7 różnych motywów, opartych na liternictwie.

Autorką projektu dekoracji jest Dobromiła Krzemień. Ta młoda projektantka ma już liczne doświadczenia – zajmowała się grafiką komputerową, projektowaniem i wykonywaniem witraży i ceramiki artystycznej. Od kilku lat wraz z zawodową partnerką – Anią Wojtyłą tworzą Fabrykę Pomysłów, która zajmuje się aranżacją wnętrz oraz grafiką użytkową.

Pomysł stworzenia kolekcji dekoracji do płytek ceramicznych podsunęła Joanna Skoczyńska, szefową firmy Euroceramika, która jest przedstawicielką między innymi fabryki Ebesa.
Nie było to pierwsze zawodowe wyzwanie, jakie łączy Fabrykę Pomysłów z Euroceramiką. Obie firmy, wspólnie tworzą pszczyńską Mansardę, która jest wzorcownią ciekawych materiałów wykończenia wnętrz.

Na zdjęciu poniżej – autorka dekoracji – Dobromiła Krzemień. Obok – projekty dekoracji, udostępnione przez autorkę.

Reklamy
Kategorie:nowości
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: