Strona główna > nowości > Filita – łupek pod kontrolą

Filita – łupek pod kontrolą

Seria: Filita
Producent: Ceracasa, Hiszpania.

To seria wpisująca się w bardzo modny ostatnio trend – jest nie tylko utrzymana w kolorystyce ciemnoszarej, ale na dodatek – imituje kamień naturalny – łupek, z delikatnymi jasnymi przeżyłowaniami. Ponieważ to gres barwiony w masie, ma ona bardzo dobre parametry fizyczne – lepsze nawet, niż naturalny pierwowzór. Nadaje się do ułożenia na ścianie i na podłodze. Faktura płytki również przypomina łupek – jest lekko strukturalna, co zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na niej, ale jednocześnie faktura jest na tyle łagodna, że nie powinno sprawiać problemów utrzymanie jej w czystości.

Moim zdaniem najbardziej interesująca w całej serii jest płytka w formacie 49,1×98,2. Jest rektyfikowana, zatem można ją układać z wąską fugą, a taki montaż jeszcze bardziej upodobni ją do kamienia naturalnego. Ciekawym pomysłem jest również listwa o formacie 9,7×98,2, nazwana „inout” która z jednego końca ma mniejszą, a z drugiego – większą grubość. Dzięki
temu, przy odpowiednim ułożeniu, uzyskuje się na ścianie kilkupłaszczyznową dekorację. Podobnie jest z dwoma z trzech proponowanych mozaik –  mają one kostki różnej grubości. Przez to nadają się wyłącznie do montowania na ścianie, ale za to tworzą zdecydowanie ciekawsze wrażenie niż trzecia – płaska, przeznaczona również do używania na podłodze.

Pełna kolekcja płytek –  do obejrzenia na stronie producenta.

Reklamy
Kategorie:nowości
  1. Brak komentarzy.
  1. Marzec 5, 2012 o 6:12 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: